DANI NJEMAČKOG JEZIKA - Kinoteka Zlatna vrata 9. lipnja 2008.

Okupili smo se   9.06.2008. u 18 sati u kinoteci Zlatna vrata, Dioklecijanova 7, da bi već treću godinu zaredom  obilježili Dane njemačkog jezika.

Učenici i njihovi nastavnici pripremili su po jednu-dvije točke i na taj način pridonijeli samom događaju.

Organizator natjecanja je KDV (Hrvatsko društvo učitelja i profesora njemačkog jezika )-ogranak Split sa predsjednicom Melanie Rebčak na čelu.
Ove godine se odazvalo sedam škola: OŠ Kamen-Šine, OŠ Stobreč, OŠ Kralja Zvonimira, Seget Donji, OŠ Prof. Filip Lukas, Kaštel Stari, OŠ Braća Radić, Vrba, OŠ Sućidar  i  II Gimnazija.
Naša škola je nastupila sa dvije točke i to : pjesmica : "Was die Waschmaschine sagt" - izvode: Karla Matić, Lidija Prskalo, Dora Jakleić, Antonija Koštić i Mia Bakula ( 6.a )  i igrokaz : "Im Hotel" -  Petar Barun i Šimun Mihanović (7.a) A sve to s njima je pripremila Frau Marić.
Na kraju priredbe svaka škola je dobila i poklon u obliku igre za poboljšanje i ponavljanje vokabulara. Naša škola je dobila domino s temom: Uhrzeit ( Vrijeme - sati )
Priredbu je popratila i  mnogobrojne publike ( što se vidi i na priloženim fotografijama ).

objavio: Marija Lončar   datum: 13. 6. 2008.