Festival znanosti

U sklopu manifestacije Festival znanosti 12. svibnja u našoj školi organizirana je javna izložba Faust Vrančić – jezikoslovac i izumitelj. U izložbenom prostoru učenici i nastavnici mogli su razgledati različite predmete - od klasičnih plakata, portreta Fausta Vrančića i oslikanih majica do modela visećih mostova i padobranaca. Izložene su i knjige o Faustu Vrančiću, ali i Vrančićeve knjige. Tako su učenici, listajući knjige i gledajući prezentaciju i plakate, učili o životu i djelu poznatoga jezikoslovca i izumitelja. Svoje znanje provjerili su zaigravši Kahoot! Poigrali smo se i digitalnim alatima. Učitavajući…..kodove zalijepljene na zidu učionice, učenici su otkrivali nove plakate, portrete, biografije, gledali prezentacije i videa, rješavali križaljke i slagali puzle. Vjerujemo da smo navedenim aktivnostima motivirali naše učenike za neka nova istraživanja. Neke od digitalnih aktivnosti možete i probati skeniranjem QR koda.