šk. god. 2020./2021.

Književnik mog zavičaja

Učenici od 5. do 8. razreda naše škole pod vodstvom nastavnica Nataše Kelave, Marine Perice i Katarine Pleić sudjeluju u projektu Književnik mog zavičaja 2. Kroz projekt se učenici upoznaju sa životom, radom i stvaralaštvom književnika svoga zavičaja. Učenici razvijaju vještine i kreativnost te se uče uporabi novih IKT-a.

Izrada kalendara za 2021. godinu

Učenici osmih razreda  dobili su zadatak pročitati nekoliko djela zavičajnih pisaca. Čitajući  pjesme Tina Ujevića, Jure Kaštelana, T. Petrasova Marovića, Josipa Pupačića, zbirku pripovijetki Snijeg u Splitu Matka Marušića i pripovijetku Finka Fi Maje Brajko-Livaković, odabrali su najljepše pjesme i iz njih izdvojili stihove koji su im se najviše svidjeli. Na satu informatike spajali su stihove i prozu s fotografijama i u digitalnom alatu Canva izradili kalendare za 2021. godinu.