Europski tjedan programiranja - EU CODE WEEK
STEMfemme Junior

Split je prvi grad u Hrvatskoj u kojem će se s početkom nove školske godine provoditi projekt A1 STEMfemme Junior.

Radi se o inovativnom obrazovnom projektu koji su pokrenuli A1 Hrvatska i Institut za društvena istraživanja s ciljem poticanja interesa, prvenstveno djevojčica, prema STEM zanimanjima.

U kolovozu i rujnu u OŠ Bol održane su tri radionice za nastavnike koji sudjeluju u projektu, a održao ih je projektni tim Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu s Borisom Jokićem kao voditeljem. U projektu STEMfemme Junior sudjeluje 14 škola, a među njima i OŠ Kamen-Šine. Naš školski tim koji će provoditi ove aktivnosti u školskoj godini 2023./2024. čine učiteljice Meri Juras, Marina Perica, Zrinka Šarić i psihologinja Marija Pavlić.

Više o projektu možete doznati na POVEZNICI