Šk. god. 2022./2023.

službeni logo

Kroz praktičan rad  učenici će u ovom projektu usvajati jednostavna i složenija znanja na njima zanimljiv način. Upoznavat će zakonitosti prirode u okružju, prepoznavati određene zakonitosti u različitim nastavnim područjima i učiti kako vlastitim angažmanom doći do rješenja problema. Organiziranjem atraktivnih nastavnih aktivnosti učenici će biti motivirani za istraživanje i usvajanje sadržaja kroz praktičan rad i igru. U projektu će upoznavati STEM područja kroz pokusne elemente sa sadržajima prirodoslovlja. Učenici će izvoditi jednostavnije i njihovoj dobi primjerene pokuse te prepoznavati njihovu primjenu i ulogu u stvarnom životu.

U našoj školi projekt vode učiteljice  Meri Juras i  Marina Perica. Etape projekta su: upoznavanje, izrada i izbor logotipa, obilježavanje Svjetskog dana izumitelja, provođenje pokusa te evaluacija i prezentacija projekta.

naši prijedlozi loga

Naše aktivnosti u etwinning projektu Pokusi su nova fora možete pogledati na poveznici

šk./god. 2021./2022.

Sudjelovanjem u projektu "Pokusi su nova fora" učenici će kroz niz aktivnosti prepoznavati određene zakonitosti u prirodi i učiti kako vlastitim angažmanom doći do rješenja problema. U projektu će upoznavati STEM područja kroz pokusne elemente sa sadržajima prirodoslovlja.

Projekt se provodi tijekom nastavne godine 2021./2022. U našoj školi projekt vodi učiteljica  fizike i informatike Marina Perica. Etape projekta su: upoznavanje, izrada i izbor logotipa, obilježavanje Svjetskog dana izumitelja, provođenje pokusa te evaluacija i prezentacija projekta.

Učenici će tijekom nastavne godine sudjelovati u izvođenju različitih pokusa kojima će proučavati svijet oko sebe te usvojiti neke prirodne zakonitosti. Kod učenika želimo potaknuti interes i ljubav prema prirodnim znanostima te utjecati na razvijanje dječjih znanstvenih potencijala.

Sve aktivnosti vezane uz projekt pratite na poveznici: