26. rujna 2021. Europski dan jezika

Ove godine su učenici njemačkoga jezika, četvrtih, šestih i sedmih razreda pod mentorstvom svoje učiteljice Anke Marić, prof. te učenici engleskog jezika petih razreda, pod mentorstvom učiteljice Ane Ujević Bogdan, prof. sudjelovali u obilježavanju 20 godina proslave jezične i kulturne raznolikosti u organizaciji Požeško-slavonske županije i voditeljice Jasminke Hajpek, prof.. U manifestaciji je sudjelovalo pet županija: Splitsko-dalmatinska, Požeško-slavonska, Zadarska, Vukovarsko-srijemska i Osječko-baranjska.

Učenici njemačkoga jezika iz naše škole pripremili su tri točke:

- učenici sedmih razredi su izabrali  13 europskih jezika: DE, FR, EN, GR, IT, RUS, HU (Mađarski), ES (Španjolski), PT (Portugalski), DK (Danski), CZ (Češki), BUG (Bugarski), NOR (Norveški) te zaželjeli Dobar dan!“  i rekli Hvala!“;

- učenici šestih razreda su pokazali kako zvuči njemački u odnosu na engleski, francuski, talijanski i španjolski;

- učenici četvrtih razreda su zaželjeli sretan rođendan povodom jubilarne 20 godine na hrvatskom, engleskom, njemačkom i francuskom jeziku.

Učenici petih razreda engleskoga jezika predstavili su aktivnosti izrade čestitki s motivima našega grada u sklopu etwinning projekta te pokazali čestitke koje su pristigle i pristižu iz ostalih zemalja i škola sudionica etwinning projekta.

Rezultat ovih aktivnosti je snimljen u dvorištu ispred škole, a video je predstavljen na zajedničkom online susretu 30.9.2021..

Našem videu se priključila i OŠ Šimuna  Kožičića Benje sa svojom točkom: „Dani u tjednu na njemačkom, engleskom, talijanskomi portugalskom jeziku“ pod mentorstvom učiteljice Ivke Šarlije, prof..

Na sljedećoj poveznici pogledajte što su to učenici naše škole pripremili (41:43) kao i učenici iz ostalih županija.

Viel Spaß😊

Anka Marić, prof.

objavio: Marina Perica   datum: 8. 10. 2021.