MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2017

Mjesec hrvatske knjige 2017., manifestacija koja više od dva desetljeća uspješno promiče knjigu i čitanje kao društvenu vrijednost, svečano je otvoren 13. listopada 2017. godine. Ove je godine domaćin otvorenja bila Crikvenica.

Posvećen je enciklopedistici, a središnja je tema i geslo ovogodišnje manifestacije -  Sve na jednom mjestu.
Bilo knjižnim bilo elektroničkim putem, enciklopedija se približava ulozi sadržajne obrade jedne globalne, a svima dostupne svjetske knjižnice, sastavljene od svih svjetskih knjižnica – enciklopedije postaju putokazi pretraživanja i orijentacije u nepreglednome svijetu globalnoga znanja. Taj novi svijet ideja treba približiti korisnicima, križajući njegove mreže, pridonoseći tako rastu i širenju javnoga znanja.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja - Čitanje ne dolazi u pitanje

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje za mlade čitatelje koje se tradicionalno provodi u Mjesecu hrvatske knjige u organizaciji Knjižnica grada Zagreba – Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom.

Za sudjelovanje u online kvizu, koji se nalazi na adresi http://www. knjiznica.hr/kviz treba pročitati knjige: Maje Brajko Livaković: "Milijunaši", Tihomira Horvata: "Mali ratnik" i Sanje Pilić: "Pošalji mi poruku" te koristiti u kvizu ponuđene online enciklopedije.

Završna svečanost uz javno izvlačenje i dodjelu nagrada održat će se u srijedu, 15. 11. 2017. u 12 sati u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice uz prigodni program. S mladima će se družiti pisci čije su knjige čitali za kviz.

objavio: Marija Lončar   datum: 16. 10. 2017.