Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Dragi učenici !

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 25. ožujka 2010. godine u 12 sati i 30 minuta održat će se prvi put u našoj školi Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Natjecanje je:bez selekcije, eliminacije i finala i odvija se po skupinama.

SKUPINE po razinama: Leptirići (L) 2.-3. razred OŠ, Ecoliers (E) 4.-5. razred OŠ, Benjamins (B) 6.-7. razred OŠ.

ZA SKUPINU : LEPTIRIĆI

• vrijeme pisanja je 45 minuta
  • rješava se samo 12 zadataka
  • natjecanje je pojedinačno
  • računari su zabranjeni
  • prva četiri pitanja nose po 3 boda, druga četiri po 4 boda, a treća četiri po 5 bodova
  • ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donosi 0 bodova
  • ako je zaokruženi odgovor pogrešan, oduzima se četvrtina bodova predviđenih za taj zadatak
  • na početku svaki sudionik dobiva 12 bodova , kako bi se izbjegli negativni bodovi
  • najveći mogući broj bodova je 60

ZA SKUPINE : ECOLIERS I BENJAMINS

• vrijeme pisanja je 75 minuta
  • rješava se 24 zadatka
  • natjecanje je pojedinačno
  • računari su zabranjeni
  • svaki zadatak ima pet ponuđenih odgovora od kojih je samo jedan točan
  • prvih osam pitanja nosi po 3 boda, drugih osam po 4 boda, a trećih osam po 5 bodova
  • ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donosi 0 bodova
  • na početku svaki sudionik dobiva 24 boda , kako bi se izbjegli negativni bodovi
  • najveći mogući broj bodova je 120

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 1. svibnja 2010. godine .na oglasnoj ploči škole i na internet stranici HMD, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole.

Nagrade najboljim učenicima dodjeljivat će se od 25. svibnja 2010. godine

NAPOMENA : Molimo  učenike da sa sobom na natjecanje donesu pribor za pisanje i crtanje.

Svim učenicima zahvaljujemo na prijavljivanju i  želimo im  dobar uspjeh na natjecanju !

Predsjednica  aktiva matematike :  Filka Babić

objavio: Marija Lončar   datum: 23. 3. 2010.