Treći susret UNICEF-ove Mreže škola bez nasilja

održan je u Opatiji 17.studenog 2009. u hotelu   „Milenijum-Tri opatijska cvijeta“ uz potporu Milenijskog fonda za razvoj Kraljevine Španjolske te Zagrebačke banke.

Tema susreta; UNAPREĐIVANJE SURADNJE IZMEĐU ŠKOLE i RODITELJA

Na početku susreta, dodijeljena su priznanja za 11 novih škola koje odsada imaju status „Škola bez nasilja", a 43 škole su taj status obnovile nakon 3 godine provedbe UNICEF-ova programa za sprječavanje nasilja među djecom među kojima je i naša škola.

„Đurđica Ivković, programska voditeljica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku prilikom otvaranja skupa je naglasila: „Nakon 6 godina uspješne provedbe programa, važnost zajedničkog rada potvrđuje se svakog dana iznova. Iako se u javnosti često stvara slika kako je nasilja sve više, a neki podaci pak govore da je nasilja sve manje, istina je i jedno i drugo! Naša iskustva govore da je sprječavanje nasilja i zlostavljanja trajan posao, ali se ozbiljnim radom i pristupom mogu postići rezultati. Ponosimo se uspjesima koje smo zajedno postigli: 267 škola se do danas uključilo u program, 144 škole uspješno su savladale svih 7 koraka u programu i dobile priznanje „Škola bez nasilja", a tisuće učitelja, djece i roditelja je sudjelovalo u samome programuSusret je i ove godine bio prilika za razmjenu iskustava, dobrih praksi, ali i stjecanje novih poznanstava i prijateljstava među djecom i roditeljima iz različitih krajeva Hrvatske.“(web)

Priznanje su primile pedagoginja škole i koordinatorica programa Sanja Radić i predsjednica Vijeća učenika naše škole Karla Matić.

U radioničkom dijelu marljivo su radili koordinatori,učenici i roditelji. Razmjenjivala su se iskustva i tražili „novi putevi“ suradnji i partnerstvu škole i roditelja.

U  plenarnom dijelu prezentirani su zaključci svih radionica.

Zamjerka  organizatorima; vremena za druženje učenika je bilo veoma malo,obećali su popraviti dogodine !

Pripremila;Sanja Radić,pedagoginja

objavio: Marina Perica   datum: 1. 12. 2009.