Dani tehničke kulture u OŠ Kamen-Šine

U suradnji sa Zajednicom tehničke kulture grada Splita i nekim od njenih udruga članica u OŠ Kamen-Šine dana 8. i 9. svibnja organizirani su Dani tehničke kulture.

Djecu i goste je pozdravio ravnatelj škole Kamen-Šine Bože Ujević. Otvorenje su svojom prisutnošću uveličali i župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban, pročelnik za društvene djelatnosti Grada Splita Mate Omazić, predsjednik ZTK grada Splita Martin Olujić, predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Splitu Joško Kalilić, dopredsjednik ZTK grada Splita Kamilo Čuljak. Manifestaciju je otvorio Petar Slapničar, bivši gradonačelnik grada Splita, koji je daleke 1993. g. otvorio školu Kamen-Šine.

Tijekom dva dana učenici su na zanimljiv način usvajali osnovna znanja i vještine obrade stiropora i šperploče, programirali su i upravljali strujnim krugovima te upoznali osnove digitalne fotografije. Drugi dan je bio rezerviran za napredne radionice obrade stiropora, brodomodelarstvo i predavanje o astronomiji. U radionicama je sudjelovalo preko 100 učenika. Dani tehničke kulture završili su astronomskim promatranjem neba iz dvorišta škole.

Ovom prilikom zahvaljujemo organizatoru manifestacije Tomislavu Nikoliću, v.d. tajniku ZTK Split, i mentorima radionica Martinu OlujićuToniju JagnjićuAntoniu MišeDuji Lukoviću i Zoranu Knezu na ugodnom i edukativnim druženju. Zahvala i prof. Jadranki Crnogorac, školskoj klapi i zboru koji su svojim nastupom uljepšali otvaranje manifestacije.

Nela Beronja, prof.

Kako su se učenici zabavili i naučili nešto novo možete pogledati ovdje.

objavio: Marina Perica   datum: 20. 5. 2019.