" Prije i poslije - učenici za Dan planeta Zemlje 2019"

U utorak, 30. travnja 2019. godine učenici Eko grupe sudjelovali su na natjecanju     "Prije i poslije - učenici za Dan planeta Zemlje 2019." u organizaciji Udruge Sunce i Grada Splita.

Budući da je ovogodišnja tema Dana planeta Zemlje bila Plastika i morske ptice, izradili smo galeba i morski ekosustav koristeći se isključivo plastičnim otpadom koji smo pronašli na plaži. Time smo htjeli ukazati da plastika danas predstavlja najveći dio morskog otpada koji ugrožava živi svijet na Zemlji. Također smo izradili plakate na istu temu s ciljem da ukažemo na značaj ekološke svijesti u uspostavljanju ravnoteže između čovjeka i njegova okoliša.
Iskažimo zahvalnost našem planetu za sve što nam pruža, uključimo se u očuvanje okoliša, cijenimo ono što imamo i mislimo na generacije koje dolaze.
Eko grupa

objavio: Marija Lončar   datum: 3. 5. 2019.