Večer frankofonije

U  petak, 22. ožujka 2019., s početkom u 18.30 , u dvorani Nadbiskupijskoga sjemeništa u Splitu  održana je Večer frankofonije /francuskoga jezika i kulture/  na kojoj su i učenice naše škole, predvođene nastavnicom Ankom Marić, prof.  nastupile s igrokazom  „Les symboles de la France“.

U igrokazu su sudjelovale učenice 5. razreda: Petra Balarin Đipalo- Le coq, Petra Boban – le fromage-Rocquefort, Abby England- Asterix, Dora Balić – La France  te učenice 6. razreda: Marija Čaić- La Baguette , Filomena Ena Kovačević – La Tour Eiffel  i Petra Novak – Obelix. Zahvaljujemo našoj kreativnoj knjižničarki Mariji Lončar, prof.  na svesrdnoj pomoći u izradi kostima. Osim naše škole, nastupile su i OŠ Brda,  II.Gimnazija  i Turističko-ugostiteljska škola čiji su se učenici potrudili pripremiti francuske specijalitete i počastiti nas na kraju priredbe.

Anka Marić, prof.

objavio: Marija Lončar   datum: 26. 3. 2019.