ML-REPAIR projekt

Dana 7. prosinca 2018. Eko grupa je započela s radom na ML-REPAIR projektu u suradnji s Udrugom za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce.

Opći cilj projekta ML-REPAIR je sprječavanje i smanjivanje unosa i raspršivanja otpada u Jadranskom moru. Nositelj projekta je CA’ Foscari Fakultet, Sveučilište u Veneciji, a partneri su Talijanski Nacionalni Institut za zaštitu okoliša i istraživanje (ISPRA), Udruženje M.A.R.E. i LIMOSA iz Italije te Institut za oceanografiju i ribarstvo, Javna ustanova RERA S.D. za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije i Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce.

Planirane projektne aktivnosti su edukativne radionice, koje imaju za cilj edukaciju i podizanje svijesti sudionika o problemima koje uzrokuje otpad u moru.

Meri Juras, prof.

objavio: Marija Lončar   datum: 10. 12. 2018.