Zeleni izlet

Učenici Eko grupe  20.listopada 2018.godine realizirali su  svoj nagradni izlet na Marjanu  u suradnji s udrugom Sunce.

Dogovor je bio da se nađemo u 9:00 h ispred Sjevernih vrata. Nakon što smo se okupili,krenuli smo prema Benama. Putem smo saznali mnogo interesantnih informacija o prošlosti,ali i o sadašnjosti Marjana.

Kada smo stigli na Bene, kroz edukativnu igru ponovili smo koliko je određenom materijalu (plastika,papir,staklo,metal...) potrebno da se razgradi u moru. Edukatorica nam je pripremila kreativne i zanimljive radionice. Igrali smo igru pod nazivom Različitost boja i tekstura pomoću koje smo trebali pronaći različite tvari iz prirode određene boje i teksture. Zatim smo napravili hranidbeni lanac u prirodi tako što smo se međusobno lovili počevši od potrošača prvog reda pa sve do potrošača zadnjeg reda. Nakon radionice  Hranidbenog lanca slijedila je radionica  Križić-kružić. Dobili smo pitanja iz područja zaštite prirode. Kada bismo točno odgovorili na pitanje, stavili bismo križić ili kružić u odgovarajuće polje. Odigrali smo i Eko kviz,a grupa koja je pobijedila osvojila je nagradu.

Naš izlet se primicao kraju. Oprostili smo se od edukatorice,zahvalili na prekrasnom danu i zadovoljni se uputili svojim kućama.

Manuela Jurišić,8.b

Fotografije Zelenog izleta možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Marina Perica   datum: 29. 10. 2018.