Posjet Školskom prometnom poligonu

Kao dio Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa i nastave Tehničke kulture dana 15. listopada učenici 6.a i 6.c razreda posjetili su obnovljeni Školski prometni poligon Hrvatskog auto kluba Split.

Prvi sat edukacije održao se u učionici gdje su usvajali znanja o prometnim pravilima. Nije bilo moguće vježbati vožnju i uključiti se u promet sve dok svaki učenik nije dobro znao tko ima prednost na raskrižju, što znači znak STOP, kako se sigurno uključiti u promet i riješiti niz drugih prometnih situacija. Naučili su da u prometu opreza nikad nije dosta.

Praktični dio obuke izvodio se na samom poligonu sudjelujući kao pješaci i biciklisti. Naši najmlađi sudionici prometa u realnom i sigurnom okruženju su primijenili stečena znanja iz prometne kulture i prometnih propisa.

Pogledajte kako je to izgledalo u fotogaleriji.

objavio: Marina Perica   datum: 18. 10. 2018.