Soirée de la culture française – Večer francuske kulture u pjesmi i riječi

15. prosinca 2017. godine u Pučkom otvorenom učilištu u Imotskome održana je Večer francuske kulture u pjesmi i riječi na kojoj su nastupili učenici Osnovnih škola Kamen-Šine i Brda iz Splita, OŠ Zmijavci, Stjepan Radić i Josip Vergilij Perić iz Imotskoga te učenici Gimnazije dr. Mate Ujevića iz Imotskoga i II. Gimnazije iz Splita.

Naši učenici su uz pomoć lektorice francuskoga jezika Anne Maurin i nastavnice Anke Marić pripremili teatraliziranu pjesmu L'hiver (Zima), Jacques Preverta te otpjevali pjesmicu  Vent frais, vent du matin (canon).

Za svoj trud učenici su dobili zahvalnice od organizatorice priredbe Slavenke Markota, prof..

Veliko hvala i velika petica od Mme Marić učenicima:

Mariji Marti Cikojević i Dori Balić (4. razred), Anici Aljinović,  Anamari Boban,  Mariji Čaić (5. razred), te učenicima 7. razreda: Ani Bošnjak, Bruni Kalajžić, Ani Kovačić, Neni Mijiću, Anđeli Blanki Putnik, Antoniju Tešiću, Miji Varvodić te Pauli Zečić.

Anka Marić, prof.

Kako je bilo pogledajte pod opširnije!

objavio: Marina Perica   datum: 27. 12. 2017.