Eko-fotka 2017.

U okviru međunarodnog programa eko-škola provodi se i projekt EKO-FOTKA kojeg već šesnaest godina organizira OŠ Ferdinandovac. Ove godine sudjelovalo je 57 škola iz Hrvatske.

Svrha natječaja je poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivanje potrebe da je svaki pojedinac dužan živjeti i djelovati u suglasju s prirodom. Dvije su teme natječaja: Ovo raduje našu majku Prirodu i Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi.

Naša škola već peti put sudjeluje slanjem fotografija učenika Foto grupe. Ove godine učenica sedmog razreda,  Petra Nosić, osvojila je brončanu plaketu s fotografijom "Borba za preživljavanje". Fotografije Ivane Marinić-Patkice, Gabriele Boljat - Vizura Splita i Katarine Šumilin - Nebo postavljene su na izložbi u školi.

Fotografije možete pogledati pod opširnije.

Petra Nosić - Borba za preživljavanje

Ivana Marinić - Patkice

Gabriela Boljat - Vizura Splita

Katarina Šumilin - Nebo

Sve fotografije s natječaja možete pogledati OVDJE

objavio: Marina Perica   datum: 10. 6. 2017.