Ožujak - mjesec frankofonije i nastup naših učenica

U petak 24.ožujka 2017.u okviru mjeseca frankofonije u dvorani Nadbiskupijskog sjemeništa u Splitu, održana je priredba  na kojoj su sudjelovali učenici osnovnih i srednjih škola naše Županije, pa tako i učenice  naše škole Sara Zrilić 8.c, Mia Grbavac 6.a i Mia Varvodić 6.a koje su tom prigodom izvele pjesmu Indile, Dernière Danse.

Pored naše škole nastupile su i : OŠ Lučac, OŠ Brda, OŠ Zmijavci i OŠ Stjepan Radić iz Imotskoga , SŠ Turističko-ugostiteljska, II.Gimnazija, te gosti:  Zbor „Duga“ –Aleksandra Pletikosić,prof. II.Gimnazija

Zbor II.Gimnazije i Ivan Bošnjak,prof. te lektorica francuskog jezika Stéfanie König.

Učenici SŠ Turističko-ugostiteljske pripremili su mali domjenak s francuskim specijalitetima: Quiche Lorraine, Tarte aux pommes, les crêpes (palačinke) – slatke i slane.

Anka Marić

objavio: Marina Perica   datum: 4. 4. 2017.