KLOKAN BEZ GRANICA - MEĐUNARODNO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

Dragi učenici !

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 17. ožujka 2016. godine u 12 sati i 30 minuta u našoj školi održat će  se Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

VAŽNO!!!

SVE SKUPINE ĆE BITI RASPOREĐENE PO UČIONICAMA. NA VRATIMA UČIONICA ĆE BITI  ISTAKNUTE SKUPINE S BROJEM UČENIKA.

ZA SKUPINU : PČELICE I  LEPTIRIĆI

vrijeme pisanja je 45 minuta
rješava se  12 zadataka
najveći mogući broj bodova je 60

ZA SKUPINE : ECOLIERS, BENJAMINS I CADETS

vrijeme pisanja je 75 minuta
rješava se 24 zadatka
najveći mogući broj bodova je 120

PAZI!!!

Svaki zadatak ima više ponuđenih odgovora od kojih je samo jedan točan. Ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donsi 0 bodova, ali ako si zaokružio (la) netočan odgovor, oduzima ti se četvrtina bodova predviđenih za taj zadatak.

NAPOMENA : Molimo  učenike da sa sobom na natjecanje donesu pribor za pisanje i crtanje.

Svim učenicima zahvaljujemo na prijavljivanju i  želimo im  dobar uspjeh na natjecanju !

Voditeljica stručnog vijeća matematike :  Filka Babić

objavio: Marija Lončar   datum: 15. 3. 2016.