SUSRET ŠKOLA KOJE "ČINE PRAVU STVAR"

4.susret Mreže škola bez nasilja

11. i 12. studenog 2010. u Zagrebu, u hotelu Antunović  okupilo se više od 110 hrvatskih škola koje sudjeluju u UNICEF-ovu programu Za sigurno i poticajno okruženje u školamaa među kojima je već četvrtu godinu i naša škola.

Ovo je bio najveći susret na kojem je još je 13 škola dobilo priznanje „Škola bez nasilja", a 20 škola je to priznanje obnovilo.

Provođenje UNICEF-ova programa Za sigurno i poticajno djetinjstvo prepoznao je i Ured pravobraniteljice za djecu ,a potporu su programu dali i Agencija za odgoj i obrazovanje i MZOS-a.Veoma je zanimljivo bilo poslušati i iskustva susjednih zemalja,Srbije i Bugarske koji su preuzeli program prevencije nasilja iz Hrvatske nakon evaluacija koje su dokazale njegovu učinkovitost.

Tri su dana skupa bila veoma „radna“ za učenika 7c razreda naše škole Marijana Jurčevića i pedagoginju Sanju Radić na  plenarnim predavanjima i radionicama .

Djeca su posebno uživala u kreiranju programa Forum teatar u kojem je bilo najviše glume.

Posebni gosti Mreže škola bez nasilja bili su i hokejaši Medveščaka John Hećimović i Alan Letang, koji su u sklopu partnerstva UNICEF-a i Medveščaka imenovani glasnogovornicima akcije Stop nasilju među djecom. Igrači Medveščaka su posebno naglasili da se na nasilje uvijek mora primjereno reagirati,a u znak podrške   cjelokupnoj  akciji   Stop nasilju među djecom i mladima hokejaši su ovom prigodom odjenuli i posebne majice s porukom «Činim pravu stvar».

objavio: Marina Perica   datum: 16. 12. 2010.