Festival znanosti

U sklopu manifestacije Festival znanosti nastavnice Meri Juras i Marina Perica organizirale su 27. travnja u prostorijama Osnovne škole Kamen-Šine izložbu „Pluta ili tone? – Gustoća svuda oko nas.“

Ovogodišnja tema Festivala znanosti bila je Priroda i društvo s ciljem približavanja znanosti javnosti, kao i motiviranja mladih za istraživanje i stjecanje novih znanja. Osmišljeno je preko dvjesto aktivnosti i naša škola se već treću godinu pridružila i aktivno sudjelovala.

Nekoliko učenika – prezentera, predstavilo je učenicima putem plakata svoje rezultate istraživanja koja tijela plutaju, a koja tonu. Učenici nižih razreda su sa zanimanjem pratili izlaganje te su znatiželjno pogledali pokuse povezane s gustoćom koje su im stariji učenici prikazali.

Vjerujemo da smo navedenim aktivnostima pobudili znatiželju naših učenika za neka nova istraživanja.

objavio: Marina Perica   datum: 30. 4. 2023.