Naše putovanje u Austriju

Dana 11. 4. 2023. učenici koji uče njemački i francuski jezik su zajedno s nastavnicom iz njemačkog i francuskog jezika Ankom Marić te nastavnicom iz fizike i informatike Marinom Pericom krenuli na put u Austriju. Ispred škole smo se okupili oko 5:30 te krenuli u 6:00.

Naše prvo odredište je bila tvornica čokolade Zotter u Riegersburgu, gdje smo probali razne vrsta čokolada.

Nastavili smo zatim put u Graz. Prije uspinjanja na brdo Schlossberg, simbol Graza, vozili smo se vlakićem (Märchenbahn) kroz bajke. Vožnjom kroz tunele smo zakoračili u kraljevstvo bajki i fantazije.

Nakon toga uspinjačom smo došli na vrh brda, posjetili zvonik -Uhrturm na kojem se nalazi sat čija velika kazaljka pokazuje sate, a mala minute te uživali u pogledu na Graz.

Sljedećeg dana smo krenuli u Minimundus. Minimundus je park minijaturnih najpoznatijih građevina u cijelom svijetu. Podijelili smo se u grupe te smo imali zadatak odgovoriti na nekoliko pitanja. Ona ekipa koja je imala najviše točnih odgovora dobila je nagradu-kemijske s natpisom Minimundus, a svi učenici su dobili Urkunde – Diplomu o sudjelovanju.

Krenuli smo zatim prema Pyramidenkogel-u, vidikovcu koji je visok 100 m. Liftom smo došli na vrh, a oni koji su htjeli mogli su se spustiti toboganom sa 50 m visine.

Treći dan nas je kiša ispratila iz Klagenfurta i pratila cijelim putem do Splita, međutim nije umanjila naše zadovoljstvo i ispunjenost dinamičnim putovanjem kroz dio Austrije.

Mirela Korda i Kristina Strizrep 7.b

Više fotografija i video spuštanja s vidikovca možete pogledati OVDJE

objavio: Marina Perica   datum: 20. 4. 2023.