Cijela naša škola je već dugi niz godina uključena u Večeri matematike koje se provode u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva. Učenici razredne i predmetne nastave uspješno rješavaju matematičke probleme u obliku mozgalica te zabavnih matematičkih zadataka i kvizova.
Ove godine će se u našoj školi održavati od 2.prosinca do 6. prosinca 2024. godine. Svaki učitelj će u dogovoru sa svojim učenicima odrediti točan termin provedbe.
Svim zainteresiranim učiteljima i učenicima koji žele samostalno, učenici s učiteljem ili roditeljima posjetiti i Večeri matematike koje se održavaju u gradu Splitu mogu to uraditi u terminima:
Zlatna večer matematike se održava u utorak 3. prosinca 2024. od 16:30 do 20:30 sati. Mjesto održavanja je Split, Etnografski muzej, Iza Vestibula 4.
Večer matematike – organizacija Splitskog matematičkog društva – se održava u četvrtak, 5. prosinca 2024. od 17 do 20 sati na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu, Ruđera Boškovića 33, u Splitu.
Pozivamo naše učenike na sudjelovanje i radujemo se što većem odazivu!
Aktiv matematike