Obilježavanje Svjetskog dana prve pomoći

Povodom obilježavanja Svjetskog dana prve pomoći, 11. rujna, djelatnici i volonteri Crvenog Križa Split održali su s učenicima 7.b razreda naše škole pokaznu vježbu u kojoj su simulirali situacije i pokazali učenicima kako  reagirati kod krvarenja iz posjekotine, krvarenja iz nosa, opekotina, ogrebotina i prijeloma noge kao i postupke kod gubitka svijesti, reanimaciju i bočni položaj.
Naši učenici su pokazali izvrsno znanje, oduševili su prisutne svojim zrelim pristupom mogućim opasnim stanjima i aktivnom sudjelovanju u vježbi.

Inače, tema ovogodišnjeg Svjetskog dana prve pomoći odnosi se na niz preventivnih i spasilačkih vještina za siguran boravak u školi, stavljajući djecu u fokus ovog dana podizanja svijesti o prvoj pomoći. Stoga je cilj da djeca mogu izbjeći opasnost u svom svakodnevnom životu i da znaju kako reagirati u takvom trenutku.
Fotografije možete pogledati OVDJE.

objavio: Marina Perica   datum: 15. 9. 2021.