Posjet Arheološkom muzeju 4.c i 4.d

18.10. učenici 4.c i d razreda posjetili su Arheološki muzej. Uz stručno vodstvo gospođe Jelene Jovanović učenici su razgledali arheološke spomenike te su dobili zanimljive podatke vezane uz muzej i povijest ovog područja. Nakon razgledavanja, uslijedila je radionica "Kako su mjerili stari Hvarani " uz stručno vodstvo prof. Željke Zorić. Nakon teorijskog dijela uslijedio je praktični dio kada su učenici mjerili kako su to radili stari Hvarani. Na zanimljiv i pojednostavljen način učenici su s lakoćom i oduševljenjem mjerili i pretvarali mjerne jedinice - dlan, lakat i stopa, što im itekako može pomoći u nastavi geometrije.

Najljepše preporuke za prekrasni ambijent, gostoljubivo osoblje muzeja i edukativnu radionicu.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Marina Perica   datum: 25. 10. 2018.