Terenska nastava

Učenici 4.d raz. PŠ Sirobuja 1.3.2013. išli su u Muzej hrvatskih arheoloških spomenika i Sinagogu. U muzeju smo vidjeli mnoge spomenike iz naše davne prošlosti: Višeslavovu krstionicu, Baščansku ploču, sarkofag kraljice Jelene, oltarne pregrade,imena hrvatskih kraljeva Branimira i Zvonimira upisana u kamunim ulomcima i dr. Muzejska pedagoginja nam je rekla da promatramo pleter  na svim tim spomenicima. Poslije smo u likovnoj radionici bojama na staklu pokušali jedan dio tih reljefa sami prikazati. Nakon muzeja posjetili smo Sinagogu – mjesto židovske molitve.Gospođa koja nas je dočekala zanimljivo nam je pričala o židovskim vjerskim običajima, a pokazala nam je i neke predmete kojima se služe prilikom molitve. Veoma nam se svidjelo na ovoj terenskoj nastavi jer smo vidjeli spomenike o kojima smo učili u nastavi prirode i društva te smo vidjeli Sinagogu o kojoj smo učili  na vjeronauku.

Blaženka Radić 4. d

PRO Sirobuja

objavio: Marija Lončar   datum: 5. 3. 2013.