"Dabar (Bebras) 2021" – i ove godine imamo izvrsne rezultate!

Naša je škola, već tradicionalno, sudjelovala u međunarodnom natjecanju računalnog razmišljanja i programiranja Dabar!

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja "Dabar (Bebras) 2021" održalo se u tjednu od 8. do 12. studenoga 2021. g. u preko 50 zemalja u cijelom svijetu. Na natjecanju je sudjelovalo 679 škola iz cijele Hrvatske s ukupno 42 553 učenika podijeljenih u pet kategorija. Naši učenici su i ove godine postigli zapažene rezultate.

Iz naše škole je na natjecanju  sudjelovalo 116 učenika u kategorijama MikroDabar (1. i 2. r.), MiliDabar (3. i 4. r.), KiloDabar (5. i 6. r.) i MegaDabar (7. i 8. r.) pod vodstvom učitelja mentora Nele Beronje, učitelja mentora Marine Perice, učiteljice Zrinke Šarić i učitelja Srećka Tomaša. Posebno je važno istaknuti da je 1 učenik iz kategorije KiloDabar (od 12 724 učenika iz te kategorije) i 7 učenika iz kategorije MegaDabar (od 9 558 učenika iz te kategorije) ostvarili izvrsne rezultate te su se plasirali među 10% najboljih u RH u kategorijama KiloDabar i MegaDabar.

To su učenici:

KiloDabar

1. Ivan Milinović – mentor Srećko Tomaš

MegaDabar

1. Mihael Babić - mentor Marina Perica

2. Magdalena Doboš - mentor Marina Perica

3. Toma Nikolić- mentor Marina Perica

4. Marko Vukas – mentor Srećko Tomaš

5. Iva Šarić - mentor Marina Perica

6. Ivan Udovičić - mentor Marina Perica

7. Ivan Bekavac - mentor Marina Perica

Čestitke svim učenicima koji su prihvatili izazov neovisno o broju bodova koji su ostvarili. Svaki od njih važan je dio Dabrosvijeta - svijeta koji zajedno gradimo. Lijepo je biti dio ove priče sa svima vama!

objavio: Marina Perica   datum: 8. 1. 2022.