Mliječna staza - utrka

Već 5 godinu diljem Hrvatske se održava UNESCO Mliječna staza, utrka kojom se prikupljaju sredstva za djecu s teškoćama. Ove godine utrka je održana virtualno, putem aplikacije AtlasGO, a među 6200 sudionika iz Republike Hrvatske, našli su se i učenici 7.c razreda naše škole pod vodstvom razrednice Ane Ujević Bogdan i asistentice u nastavi Lade Deković. U utrci je prikupljeno 1,1 milijun kuna, mali dio čega čine uplate naših učenika i učitelja koji su uplatom od 75kn dobili startni paket s majicom, medaljom i pristup aplikaciji koja je računala kilometre koje su učenici i učitelji prešli tijekom utrke.  U subotu 11.9. 2021. učenici i učitelji su laganim korakom od dvorišta škole preko Stobreča i Pazdigrada stigli na odredište, plažu Žnjan, prošavši pritom 7.3 km. Aplikacija je zabilježila navedenu kilometražu, prema kojoj su donatori donirali određenu svotu novca za djecu s teškoćama u razvoju u nerazvijenim područjima gdje ne postoji usluga dnevnog boravka, psihosocijalna podrška i kvalitetni programi za roditelje.

Nadamo se da ćemo sljedeće godine povećati kilometražu, povećati doniranu svotu i motivirati još učenika naše škole na sudjelovanje u utrci.

objavio: Marina Perica   datum: 30. 9. 2021.