Videokonferencije: Hallo! Sprich mit mir! - eTwinning Projekt

Učenici njemačkoga jezika iz naše škole i OŠ Manuš sudjeluju u eTwinning projektu: Videokonferencije: Hallo! Sprich mit mir!  s ciljem poticanja učenja njemačkoga jezika i razvijanjem govornih vještina kod učenika.

Etwinning projekt su pokrenule učiteljice njemačkoga jezika Anka Marić (OŠ Kamen-Šine) i Tajana Bundara (OŠ Manuš).

Dana 4.12. održana je 1. Videokonferencija, s temom  Upoznavanje, na kojoj su sudjelovali učenici 5. razreda naše škole i OŠ Manuš.

Sudjelovalo je 45 učenika. Naš zadatak je bio predstaviti sebe, svoga prijatelja/icu, svoj najdraži bend, postavljati pitanja jedan drugome i bilježiti podatke o prijateljima iz OŠ Manuš. Videokonferencija je trajala sat vremena. U početku smo bili malo nervozni, ali kasnije smo bili opušteniji i bilo nam je jako drago.

Svi smo pričali njemački i uspješno se sporazumijevali. Bilo je zabavno i zanimljivo upoznati nove prijatelje. Mnogo smo naučili jedni o drugima.

Jedva čekamo sljedeći susret koji će biti uskoro, a tema je:  Božićna čestitka

Napisale:

Mirela Korda i Lara Jukić, 5. b

objavio: Marina Perica   datum: 8. 12. 2020.