Zlatna večer matematike

Zlatna večer matematike održana je u Splitu 1. prosinca 2020. online, kao Megakonferencija u trajanju od 12 sati pod nazivom Matematika je pola zdravlja, a nešto je i u fizici“.

Učenici 8.a i 8.b razreda pod mentorstvom svoje nastavnice Filke Babić uspješno su u 18:30 sati prezentirali svoje uratke objedinjene u videu pod nazivom „Život, zdravlje i matematika“.

Osim u digitalnom obliku svoje stripove, križaljke i plakate izložili su u prostorima naše škole u provedbi Večeri matematike 2. prosinca, a sve u svrhu popularizacije matematike i povezivanja matematike, života i zdravlja i to primjenjujući zadatke kroz svoj zavičaj.

Napominjemo da sudjeluju i u programu Večeri matematike u organizaciji Splitskog matematičkog društva koja se također zbog epidemiološke situacije održava online, od 3. prosinca do 10. prosinca 2020.

Za sve one koji žele pogledati njihov trud prilažemo poveznice na :

video:

križaljke

Plakate možete pogledati u Foto-galeriji.

Vjerujemo da ćete uživati u ponuđenim radovima, kao što su oni uživali pripremajući ih!

objavio: Marina Perica   datum: 7. 12. 2020.