Pilot- projekt “Biosigurnost i biozaštita u osnovnim i srednjim školama u RH”

Naša škola se uključila u pilot – projekt Biosigurnost  i biozaštita u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.  Obzirom na novonastalu situaciju izbijanja pandemije virusa SARS-CoV-2  uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i  stručnih suradnika o navedenom problemu.

Glavni poticaj za pokretanje ovog projekta, kako bi se u osnovne i  srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima  vezanim uz biosigurnost i biozaštitu je važnost promicanja vrijednosti  očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti. Nositelji  projekta su: Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“,  Zagreb, Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s  OŠ Vijenac, Osijek. Voditeljica projekta je prof. Alemka Markotić.

U našoj školi projekt će se provoditi u sklopu dodatne nastave  biologije za učenike osmih razreda u trajanju od 35 sati godišnje.  Koordinator i voditelj projekta je nastavnica Meri Juras, uz  nastavnice Filku Babić, Marinu Pericu i Natašu Kelavu kao članove  tima. Učenici iz trenutno 116 uključenih škola zajedno će sa svojim  učiteljima – mentorima, putem digitalne platforme obrađivati sadržaje  i savladavati planirane ishode koji se nalaze u sklopu Kurikuluma  izvannastavne aktivnosti Biosigurnost i biozaštita. Na kraju nastavne  godine planirano je natjecanje u stečenim vještinama te prezentacija  rezultata istraživačkih radova i postera.

objavio: Marina Perica   datum: 16. 11. 2020.