EU Code Week

I ove godine,  učenici naše škole u organizaciji učiteljica informatike Marine Perice i Zrinke Šarić, sudjelovali su u ovogodišnjem Europskom tjednu programiranja (EU Code Week) koji se održava od 10. do 25. listopada diljem Europe.

Preko  online aktivnosti na https://code.org/dance, učenici su na  na zabavan i zanimljiv način programirali i pokazali kako kodiranje može biti jednostavno. Kodirali su vlastitu plesnu zabavu. Korak po korak, stvarali su ples različitih životinja, kodirajući plesne pokrete uz odabranu glazbu.

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Učenje programiranja pomaže nam da shvatimo svijet oko sebe koji se brzo mijenja, proširimo svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija te da razvijemo vještine i sposobnosti kako bismo istraživali nove ideje i bili inovativni.

U Foto-galeriji možete pogledati slike.

objavio: Marina Perica   datum: 23. 10. 2020.