Usudi se misliti!

Članovi Debatnog kluba Kamen sudjelovali su prošli vikend na gradskom turniru debatirajući o tezi: Akademsko razdvajanje učenika po uspjehu donosi više štete nego koristi. Tema nimalo jednostavna ni odraslima, ali naše pametne cure itekako su znale o čemu govore, zašto i kako brane svoju stranu. Školu su predstavljale čak 2 ekipe: Kamen 1- Sara Crnjac, Lara Grbavac i Tea Katavić. U ekipi Kamen 2 debatirale su: Gabriela Paleško, Marita Koštić i Helena Jurjević. U debatnom nadmetanju sudjelovalo je 16 ekipa. Čestitke na rezultatima: 4. mjesto za Kamen 1 i 7. mjesto za Kamen 2. Mentorica Jadranka Miliša Stančin posebno je ponosna na govornice, koje su ušle u 10 najboljih: Lara Grbavac - 5. mjesto i Marita Koštić 6. mjesto. Usvajanje ovakve govorničke vještine najbolje predstavlja Školu za život u kojoj se razvija osoba koja zna kritički promatrati, istraživati i argumentirano braniti svoje stavove, uz potpuno uvažavanje onih koji ne misle isto.

objavio: Marina Perica   datum: 1. 2. 2020.