Australski božićni kutak u našoj školi

Učenici 5.c i 6.b, pod vodstvom razrednica Ane Ujević Bogdan i Ane Kalinić  udruženi s malim modelarima pod vodstvom prof. Nele Beronje, izradili su tematski kutić pod nazivom ‘’Christmas in Australia’’. Kutić su izradili s namjerom prijave za natječaj Veleposlanstva Australije koje je poslalo poziv svim hrvatskim školama da prezentiraju Božić na način na koji ga slave Australci. U našem kutiću se našlo božićno drvce okićeno tradicionalnim motivima, klokan koji vuče saonice Djeda Božićnjaka, te swagman  iz australske narodne pjesme ‘’Waltzing Matilda’’ zamaskiran  u Djedicu.  Iako naš projekt u mnoštvu prijavljenih nije izabran kao pobjednički, lijepo smo se zabavili radeći ga i kušajući tradicionalni australski  božićni desert Pavlovu tortu koju su napravile vrijedne ruke jedne naše mame.

objavio: Marina Perica   datum: 29. 1. 2020.