Soirée de la culture française à travers des chansons et des poèmes à Imotski

Večer francuske kulture kroz pjesmu i poeziju održana je 17.prosinca 2019 u Imotskome. Srećom stigli smo u Imotski ranije te su učenici imali priliku obići grad.

Svoj obol Večeri francuske kulture dali su i naši učenici četvrtih razreda koji uče francuski jezik i to abecednim redom : Mihaela Dilber, Karmen Marušić, Magdalena Mihanović i Karla Poljak.

Učenice su nastupile pjevajući pjesmice: Bonjour Monsieur, Bonjour Madame, Dix petites fleures,Quel âge tu as?, Noël.

Naravno da su naše vrijedne učenice, četvrtašice imale i podršku u gledalištu od učenika petog i sedmog razreda, ali i jedne mame. Hvala Lovri Batovanji, Josipi i Tonki Vlainić na podršci.

Osim naše škole na priredbi su također nastupili učenici OŠ Brda s recitacijom L'école i igrokazom- Modna revija, učenici II. Gimnazije iz Splita s recitacijom  Le lac, Alphonse de Lamartinea i pjesmama Ne me quitte pas, Jacques Brel i Je t'aime, Lare Fabiani. Učenici Gimnazije dr. Mate Ujevića su nstupili s recitacijama: Chanson d'automne Paula Veralinea , L'invitation au voyage Charlesa Baudelairea, Rien n'est si beau comme un enfant qui s'endort en faisant sa prière Charlesa Peggya te tekstom Vicora Hugoa À Notre-Dame de Paris zatim  pjesmom Je vole, pjevačice  Louane.

Bilo je to još jedno lijepo druženje s ostalim frankofonskim učenicima naše Županije. Slike možete vidjeti u galeriji i na sljedećoj poveznici:

À l'année prochaine smiley

Joyeux Noël et bonne année à tous smiley

objavio: Marina Perica   datum: 26. 12. 2019.