Prvašići u školskoj knjižnici

Kao i svake školske godine,  školska knjižnica je svojim najmlađim korisnicima širom otvorila svoja vrata.

U ovo predblagdansko vrijeme naši učenici 1.a i 1. b razreda su postali članovi školske knjižnice. U veselom druženju učenici su se upoznali sa školskom knjižničarkom, pojmovima knjižnica, knjižara, posudba, članska iskaznica. Pričali smo o knjigama, likovima iz bajki, što se smije, a što ne smije raditi u knjižnici, kako se ponašati u knjižnici. Pogledali smo film „Pepa pig u knjižnici“. Svaki prvašić je dobio zadatak da napravi svoj straničnik (bookmarker), a na kraju našeg druženja prvašićima su uručene njihove članske iskaznice i posuđene prve knjige.

Primanje prvašića u članstvo školske knjižnice jedna je od najljepših zadaća školskog knjižničara. Veselimo se budućim zajedničkim druženjima u knjižnici!

Straničnici-1. a i 1.b

objavio: Marija Lončar   datum: 17. 12. 2019.