Meine Region – Meine kleine Heimatstadt

I ove se godine naša škola uključila u još jedan etwinning projekt s naslovom:

Meine Region – meine kleine Heimatstadt / Moja regija – Moja mala domovina

Projekt koordinira učiteljica njemačkoga jezika Anka Marić, prof. savjetnik, a u projektu sudjeluju učenici njemačkoga jezika.

Osim naše škole u projektu sudjeluju i škole iz Njemačke, Poljske, Slovenije, Turske, Španjolske, Grčke, Italije i Danske.

Cilj projekta je predstaviti svoju školu, mjesto i regiju. Projekt je počeo u rujnu i prvi zadatak je bio obilježavanje europskog dana stranih jezika, a obilježili smo ga plakatom kojega su izradili učenici 8.a razreda na kojemu su izrazi: Dobar dan! Hvala!  na nekoliko jezika EU. Drugi korak je predstavljanje učenika na njemačkom jeziku. Učenici njemačkoga jezika iz 8.b,c su se predstavili na njemačkom jeziku pri čemu su koristili web2.0 alate Voki  i Thinglink.  Zatim slijede aktivnosti predstavljanja škole, mjesta, obilježavanja Božića-tradicija, Uskrsa i ostalih blagdana. Projekt završava početkom lipnja.

Predstavljanje učenika kao i plakat uz obilježavanje Europskog dana jezika možete vidjeti na sljedećoj poveznici: https://padlet.com/ankicam2/ki6mfaod3gvr

objavio: Marina Perica   datum: 8. 11. 2019.