Mala škola kompostiranja

Dana 15.10.2019. naše kompostište su posjetili učenici Zdravstvene škole i Srednje tehničke prometne škole. Cilj njihovog posjeta je bio da nauče nešto više o kompostiranju i održavanju kompostišta.
Učenice Lana Milanović Litre i Filomena Kovačević su srednjoškolcima predstavile naše kompostište, a zatim su vrijedni ekolozi Ivan Perković, Roko Matić i Ante Koštić prezentirali način održavanja kompostišta.

Kompostiranje biootpada smatra se ekološki najprihvatljivijim načinom postupanja s ovom vrstom otpada. Kompostirajući poštujemo prirodne cikluse i stvaramo vrijedan humus istovremeno smanjujući količine otpada koje završavaju na odlagalištima.
Jedan od ciljeva edukativnog programa "Kompostiranja" je njegovo inkorporiranje u školski kurikulum kako bi trajno zaživjelo. Tako škola istovremeno doprinosi edukaciji učenika i stvaranju održivog razvoja.

Eko grupa
Više fotografije možete pogledati OVDJE.

objavio: Marina Perica   datum: 20. 10. 2019.