MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Tradicionalna manifestacija Mjesec hrvatske knjige 2018.imala je glavnu  temu  'Baš baština' s fokusom na baštinu kao temeljem nacionalnog i kulturnog identiteta Hrvatske. Svečano je otvorena 15. listopada u Knjižnici Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Zagrebu.

Glavni motiv manifestacije je glagoljica kao posebnost hrvatske kulturne baštine i nacionalnog identiteta, pa smo se i  mi  posvetili  upravo tom staroslavenskom pismu, a naša školska knjižnica u suradnji s razredima je upriličila radionice glagoljice .

U suradnji s učiteljicama i učenicima prvih razreda izradili smo straničnike s motivima glagoljice.

Učenici četvrtih razreda sudjelovali su u zanimljivoj radionici Glagoljaške pamtilice ili memory.

Učenici  šestih razreda i njihova nastavnica Nataša Kelava, odabrali su misli i izreke s temom baštine, koje su ispisali na listinama na glagoljici.

Svi radovi su izloženi u atriju škole.

objavio: Marija Lončar   datum: 23. 11. 2018.