Započelo 10.državno natjecanje iz poznavanja prometnih propisa i pravila

U ponedjeljak 1.listopada 2018. točno u podne započelo je deseto po redu državno natjecanje svih učenika osnovnih škola Republike Hrvatske u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici. Natjecanje se provodi online na internet platformi Prometne Učilice. Boduje se pregledavanje poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te postignuće na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.
Za sudjelovanje u natjecanju učenici trebaju imati AAI@EduHR korisničke podatke koje su već dobili ili mogu dobiti u svojoj školi, a koriste ih kao pristupne podatke za e-dnevnik. Natjecati se mogu i učenici koji su se samostalno registrirali na stranicama Prometne Učilice, a čije su podatke pregledali i verificirali učitelji iz njihovih škola.

Najtecanje je organizirano u tri kategorije:

-pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima

-natjecanje razrednih odjeljenja i njihovih voditelja

-natjecanje škola

Kao i prošle godine, na natjecanje u kategoriji razredna odjeljenja mogu se uključiti i roditelji, koji će svojim znajem i bodovima pridonijeti uspjehu razreda svojeg djeteta.

Natjecanje traje do 30. studenoga 2018. (do 12:00 sati), a najuspješniji učenici, razredno odjeljenje i njihov voditelj te 3 najsupješnije škole osvojit će vrijedne nagrade.

Nagrade osvajaju učenici i to za osvojeno prvo do petog mjesta po razredu (uzrastu) osnovne škole, najuspješniji razred u Republici Hrvatskoj i njegov voditelj  te tri najuspješnije škole. Ukupno će biti dodijeljeno 45 nagrada.

Nagrade za učenike od  1. do 4. razreda:

1. mjesto: Tablet PC

2. mjesto: Role

3. mjesto: Skateboard

4. mjesto: Kaciga i prsluk

5. mjesto: LED svjetla za bicikl, bočica i lokot

Nagrade za učenike od  5. do 8. razreda:

1. mjesto: E-romobil

2. mjesto: Role

3. mjesto: Kaciga i prsluk

4. mjesto: Zvučnici za smartphone

5. mjesto: eksterna baterija za mobitel

Nagrada za nauspješniji razred (i njihove prijatelje):

jednodnevni izlet po izboru

Nagrada za voditelja najuspješnijeg razreda:

Laptop

Nagrade za 3 najuspješnije škole:

Tablet PC

Uključite se odmah. Uz znanje o prometnim propisima i prometnoj kulturi osvojite nagrade.

objavio: Marina Perica   datum: 4. 10. 2018.