Predavanje Skloništa za napuštene životinje- nastavak projekta " Daj šapi glas!"

Naša škola je i ove godine nastavila  s projektom "daj šapi glas"!

To je projekt upoznavanja učenika i lokalne zajednice s problemom napuštenih životinja. Projekt uključuje i promjenu ponašanja prema vlastitim kućnim ljubimcima kako bi se broj napuštenih životinja smanjio .

U goste smo stoga pozvali naše suradnike iz    zaklade za zaštitu životinja split. Predavanja su održana u 1, 2 i 4. Razredima. Posjetila nas je i mala bezimena, kojoj će učenici naše škole nadjenuti ime.

Ona je naime napuštena te  pronađena  u kutiji zajedno sa svojih osmero braće i sestara.

Cilj zaklade je zaštita životinja, udomljavanje kućnih ljubimaca, promoviranje udomljavanja te smanjenje broja napuštenih ljubimaca kroz edukaciju sadašnjih i budućih vlasnika/udomitelja.

P. S.. Pozvani ste na druženja koja se održavaju nedjeljom od 11 do 14 sati u azilu za napuštene životinje u kaštel sućurcu. Pratite također i njihovu stranicu na facebooku  no kill sklonište za napuštene životinje .

Iva šarić, 4. C

objavio: Marija Lončar   datum: 6. 2. 2018.