Stručni skup profesora francuskoga jezika

U našoj školi je u petak (26.1.) i subotu (27.1.) održan stručni skup profesora francuskoga jezika u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Francuskoga instituta te Francuskoga veleposlanstva u Republici Hrvatskoj u ukupno trajanju od 12 sati.

Cilj stručnoga skupa je bio analizirati deskriptore i evaluacijske predloške za ispite DELF (Diplôme d'études en langue française) za razine A1, A2, B1, B2 te kako pripremiti učenike za govorno izražavanje.

Gostujući predavač je bila kolegica Aleksandra Vojvodić, prof. koja je učiteljima i nastavnicima predstavila zanimljive vježbe za poticanje govornoga izražavanja u nastavi francuskoga odnosno stranoga jezika.

Skup je nastavak trodnevne edukacije za ispitivača-ispravljača na DELF-ispitima (slika Delf-Alliance françise) na kojemu je sudjelovala i uspješno položila ispit i naša nastavnica francuskoga jezika Anka Marić, koja i ove godine, zajedno s lektoricom francuskoga jezika Anne Maurin priprema naše učenike za stjecanje diplome za razine A1 i A2.

Učenici 7.razreda prijavljeni za DELF-ispit na razini A1 su: Mia Grbavac, Ana Kovačić i Antonio Tešić, a učenice 8. razreda za razinu A2 su: Lara Dilber, Klara Grubišić, Ana Guć i Nika Kilić.

Ovim putem im želimo puno uspjeha u stjecanju međunarodno priznate, cjeloživotne diplome.

Veliko hvala našem ravnatelju Boži Ujeviću, prof. na razumijevanju i podršci pri organizacij skupa u školi kao i ostalim aktivnostima vezanim za poboljšanje kvalitete nastave u našoj školi.

Anka Marić, prof.

objavio: Marina Perica   datum: 29. 1. 2018.