Edukacija djece o oživljavanju (kardiopulmunalnoj reanimaciji)

U utorak, 23.5.2017. učenici osmih razreda usvojili su osnovne vještine koje se primjenjuju prilikom reanimacije unesrećenog, a u sklopu projekta Edukacija djece o oživljavanju (kardiopulmunalna reanimacija)  u osnovnim školama.

U provođenju programa učenicima su pomagale nastavnice - edukatori Meri Juras i Irena Kodžoman. Kroz slijed postupaka osnovnog održavanja života uz pomoć prezentacije i video materijala najviše se pažnje posvetilo vježbanju oživljavanja na lutkama.

Dakle, kroz ovaj projekt učenici osmih razreda usvajaju kompetencije pružanja prve pomoći unesrećenome kroz postupke oživljavanja te se kod učenika razvija i socijalna osjetljivost za druge.

Projekt financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, a voditelj je prof. dr. sc. Julije Meštrović.

objavio: Marina Perica   datum: 29. 5. 2017.