LUTKARI "Marionete" NA SIROBUJI

Dana 9.11.2016. prvi i drugi razredi s učiteljicama u Područnoj školi Sirobuja, ugostili su lutkarsku skupinu iz Podstrane s predstavom „Marioneta, ples marioneta“.

Naziv predstave je ujedno i ime glumačko- lutkarske udruge koju su osnovali branitelji čiji je nesebični cilj pomoći siromašnoj djeci i djeci s posebnim potrebama.

Kako nam je bilo, pogledajte pod opširnije:

Na samom početku, dragi gosti su učenicima objasnili značenje marionete te su naučili od kojih se sve materijala mogu izrađivati lutke. Naravno, naučili su da su to lutke kojima ljudi upravljaju te su jedva dočekali da i sami budu dio lijepe predstave. Na kraju predstave, učenici 1.c i 1.d razreda, sudjelovali su u nagradnoj igri. Odlično su plesali te su izabrani i finalisti. Bili su toliko dobri da su svi dobili nagrade. Učionica je bila puna smijeha, plesa i pjesme. Dio naše atmosfere pogledajte na fotografijama.

objavio: Mirjana Kovačević Bašić   datum: 15. 11. 2016.