Europski dan jezika

Europski dan jezika (26.rujna 2016.) naša škola obilježila je u sklopu eTwinning projekta s još 15 škola iz EU.

U projektu prigodnog naziva, European Day of Languages, tako su, uz Hrvatsku, sudjelovale još i Francuska, Italija, Njemačka, Finska, Španjolska, Litva, Latvija, Rumunjska, Češka i Poljska.

Cilj projekta bio je povezati učenike (i učitelje) iz raznih država putem razmjene prigodnih čestitki u kojima bi se svaki učenik predstavio na engleskom jeziku, nacrtao neki simbol karakterističan za svoju državu te zaželio Happy European Day of Languages. Tako su neki naši učenici pisali na engleskom, drugi, pak, na njemačkom ili francuskom jeziku, ali su se svi oni, također, predstavili i na hrvatskom jeziku.

U našoj školi sudjelovalo je 100-tinjak učenika s nastavnicama Ankom Marić, Anom Ujević Bogdan te Anom Kalinić. Čestitke su raspoređene i poslane u svih 15 zemalja, a naši učenici su primali čestitke učenika iz tih zemalja. U međuvremenu, sudionici su na twinspace-u (zajednička platforma) razmjenjivali informacije o primitku čestitki.

Tako je uspješno proveden još jedan projekt čiji su glavni nositelji bili upravo učenici, pod vodstvom svojih nastavnica. Nadamo se da će i ubuduće interes i entuzijazam učenika ostati isti ili još više rasti proporcionalno zadovoljstvu koje ovakvi projekti pružaju.

objavio: Vesna Rogošić   datum: 30. 9. 2016.